سرگرمی


2 دقیقه پیش

دانلود بازی اندروید

اندروید (از یونانی: به معنای مَرد، انسان، شبه آدم یا رُبات (آدم آهنی))، (به انگلیسی: Android) یک سیستم عامل همراه است که گوگل برای تلفن‌های همراه و تبلت‌ها عرضه می‌نماید و ...
2 دقیقه پیش

بازی اکشن-ماجرایی اسطوره های کوچک/ Pocket Legends

آخرین خبر/ Pocket Legends یکی از جذاب ترین بازی های آنلاین اکشن و سرگرم کننده برای سیستم عامل اندروید است. باید اشاره کرد که این بازی، اولین و بهترین بازی کمپانی MMO است که موفقیت ...معاون سازمان مدیریت بحران کشور: رسانه ها نگرش خود را به اخبار بحران تغییر دهند


به گزارش ایرنا، «محمد فرید لطیفی» چهارشنبه در «کارگاه آموزشی نقش رسانه در مدیریت بحران» نقش رسانه ها را در مدیریت حوادث و رخدادهای طبیعی حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: رسانه ها می توانند تحمل مردم را در مقابل بحران ها افزایش یا کاهش دهند.
وی با بیان اینکه تمام تلاش مسئولان افزایش تاب آوری جامعه در شرایط بحران است، افزود: آموزش، تامین امکانات، مقاوم سازی، مانور، آمادگی و اطلاع رسانی مناسب از راهکارهای مسئولان برای این کار است زیرا اگر نرخ تاب آوری در مقابل حوادث در جامعه پایین بیاید، آن منطقه هزینه گزافی را خواهد پرداخت.
وی گفت: تجربه نشان داده گاهی وقت ها مدیران توان کنترل بحران ها را داشته اند اما پوشش خبری نامناسب از سوی رسانه ها در کار اخلال ایجاد کرده و مشکل ساز شده است.
لطیفی همچنین با اشاره به اینکه رسانه ها رابط بین فرستنده و گیرنده پیام هستند، با تشریح سطح حضور رسانه ها در حوادث، اظهار کرد: برای رسانه ها خبر رسانی صرف و عمل به وظیفه سنتی کافی نیست و توجه به کمک رسانی و مسئولیت اجتماعی آن چیزی است که در پوشش اخبار حوادث مطلوب ماست.
وی از هجوم برنامه ریزی نشده تعداد زیادی از خبرنگاران به مناطق آسیب دیده در زمان حوادث انتقاد کرد و افزود: ارسال اخبار و اطلاعات مدیریت نشده می تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود.
لطیفی با انتقاد از رسانه هایی که عکس زنان با پوشش نامناسب در حوادث را در معرض دید عموم قرار می دهند از خبرنگاران خواست که در زمان حادثه در انتخاب سوالات و منابع خبری دقت کنند و سوالات کلیشه ای نپرسند.
لطیفی اظهار کرد: در محل جدید ساختمان مدیریت بحران استان خوزستان مکان خاصی برای استقرار رسانه ها در زمان حادثه نظر گرفته شده اما ارسال اخبار باید مدیریت شده باشد و اینگونه نیست که هر فردی بتواند وارد منطقه شود و اخبار نامربوطی به جامعه منتقل کند.
وی با بیان اینکه این سطح از نقش رسانه ها مورد استقبال مدیریت حادثه نیست، افزود: جلوگیری از پیشداوری، تنظیم خبر بر اساس شرایط، پایبندی به اصول اخلاقی، اطمینان از صحت خبر، تایید آن از سوی مراجع رسمی و حداقل دو منبع خبری باید مدنظر قرار گیرد، ضمن اینکه گاهی لازم است تعداد قربانیان برای جلوگیری از تنش در جامعه تا مدتی اعلام نشود.
معاون سازمان مدیریت بحران کشور تاکید کرد: رسانه ها بعد از اطمینان از اینکه یک خبر تبعات اجتماعی و امنیتی ندارد آن را منتشر کنند.
وی با بیان اینکه در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه مردم نیاز به امنیت روحی و روانی دارند اظهار کرد: بررسی جوانب مختلف و برخی از اخبار حساس را می توان با فاصله زمانی و بعد از فروکش کردن التهاب جامعه منتشر کرد.
لطیفی در ادامه تاکید کرد: ورود خیران برای کمک رسانی نیز باید مدیریت شده باشد تا جلوی سوء استفاده گرفته شود. به طور مثال حضور مبلغان ادیان دیگر، سمن ها و جاسوس ها در قالب کمک های خیران دیده شده است.
به گفته وی، عدالت در خدمات رسانی بسیار حائز اهمیت است که ورود خیران برای کمک این امر را مختل می کند و تبعاتی به دنبال دارد.
بر اساس این گزارش، از 34 حادثه طبیعی، 24 مورد در خوزستان به وقوع می پیوندد.
در 50 سال گذشته، 307 مورد زلزله بین سه تا پنج ریشتری، و 39 مورد زلزله پنج تا هفت ریشتری در خوزستان به وقوع پیوسته که نشان می دهد این استان در معرض آسیب های ناشی از وقوع زلزله قرار دارد.
در سال های اخیر وقوع پدیده گرد و غبار، خشکسالی و توفان های بی سابقه ای نیز در خوزستان اتفاق افتاده است.
آغاز سال 93 نیز با وقوع سیل در شمال خوزستان همراه بوده است.
شبس*7151/6064*1613

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
بازدید اصحاب رسانه از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر