علمی


2 دقیقه پیش

کهکشان راه شیری بر فراز درخت‌های نادر روی زمین/عکس روز ناسا

دانش > نجوم - عکس روز ناسا به تصویری خارق‌العاده از کهکشان راه شیری بر فراز درختان تیردان اختصاص پیدا کرده است. تصویری پانوراما که جنگلی در نامیبیا و راه شیری را در یک ...
2 دقیقه پیش

مصرف غذای چرب باعث خواب‌آلودگی روزانه می‌شود

آفتاب/ به منظور انجام این پژوهش 800 مرد 35 تا 80 ساله مورد بررسی قرار گرفتند که نتایج نشان از تأثیر رژیم پرچربی بر خواب‌آلودگی روزانه داشت.تحقیقات آزمایشگاهی نشان می‌دهد ...

هراس از بکارگیری سلاح‌های شیمیایی در باز پس‌گیری موصل


به‌ گزارش خبرگزاری مهر به‌ نقل از دیلی تلگراف، گروه‌ تروریستی داعش در حال آماده‌ سازی خویش در شهر موصل است تا خود را برای نبرد نهایی در این شهر آماده‌ کند و این بیم نیز وجود دارد که‌ همزمان با حمله‌ گسترده‌ همپیمانان برای آزادسازی شهر موصل، این گروه‌ تروریستی از سلاح های شیمیایی سود جوید.

دیلی تلگراف در ادامه‌ اشاره‌ می کند که‌ اعضای گروه‌ تروریستی داعش تحرکات وسیعی را در چند روز گذشته‌ در سطح شهر موصل انجام داده و خود را برای نبرد نهایی موصل آماده‌ می کند.

این روزنامه‌ انگلیسی به‌ نقل از یکی از فرماندهان نظامی همپیمانان اعلام کرد: گروه‌ تروریستی داعش چندین مرتبه‌ از سلاح شیمیایی و گاز خردل بر ضد پیشمرگان کرد و نیروهای عراقی استفاده‌ نموده‌ و نشان داده‌ است که‌ واهمه ای از آن بکارگیری آن ندارد. به‌ ویژه‌، در این مدت از آن به‌ کرات استفاده‌ کرده‌ است.

این فرمانده‌ نظامی در ادامه‌ افزود: این امر بسیار محتمل است که‌ داعش در نبرد نهایی برای بازپس گیری شهر موصل، به‌ منظور کند کردن پیشروی نیروهای عراقی از سلاح های شیمیایی بهره‌ جوید.


ویدیو مرتبط :
سلاح شیمیایی