روانشناسی


2 دقیقه پیش

وسواس خود را درمان کنید!

چرا وسواس باید درمان شود؟ هر بار که با کسی دست می‌دهد فورا دست‌هایش را می‌شوید یا از دست دادن با دیگران امتناع می‌کند .حتی تقریبا هر بار، پس از خروج از خانه یا ماشین‌اش ...
2 دقیقه پیش

بر رنجش و کینه غلبه کنید!

رنجش ها بخش اجتناب ناپذیر زندگی اجتماعی هستند که خارج از خواسته ما بر ما تحمیل می شوند. اما این به معنای آن نیست که ما محکوم به حمل کردن آنها با خود در همه عمرمان هستیم. ...بغل کردن یکی از راه های مبارزه با استرس است!


بغل کردن یکی از راه های مبارزه با استرس است

نتایج مطالعه‌ای که به تازگی به‌وسیله محققان کالج علوم‌انسانی دانشگاه کارنگی کلون انجام شده، نشان می‌دهد در آغوش گرفتن افراد خانواده، دوستان و... نوعی حمایت اجتماعی است که باعث می‌شود افراد کمتر احساس اضطراب و استرس کنند و کمتر بیمار شوند.

همچنین در آغوش گرفتن بیمار نیز می‌تواند در تخفیف یافتن علائم بیماری اش موثر باشد. به گفته پروفسور شلدون کوهن، روان‌پزشک، بغل کردن گونه‌ای از ابراز حمایت اجتماعی است که به‌عنوان نشانه داشتن رابطه صمیمانه و مهربانانه تلقی می‌شود. به گفته وی، قرار گرفتن در معرض حمایت‌های اجتماعی از شیوع افسردگی در افراد می‌کاهد و استرس را نیز کاهش می‌دهد. در این مطالعه بیش از 400 فرد بالغ و بزرگسال مورد بررسی قرار گرفته و از طریق پرسشنامه و مصاحبه‌های چهره به چهره به سوالاتی درباره زندگی اجتماعی و روابط صمیمانه خود با دوستان و اعضای خانواده پاسخ داده‌اند.

نتایج به دست آمده نشان داد که حمایت اجتماعی می‌تواند استرس را کم کند و مانع از بروز بیماری‌های ویروسی و.... درافراد شود و بغل کردن به‌عنوان یک نوع حمایت اجتماعی در 3/1 موارد موثر است.

هفته نامه زندگی مثبت

اخبار مرتبط :

نیازهای کودکانه یک مرد!

حمایت عاطفی و اجتماعی مهمترین نیاز سالمندان است

در اغوش گرفتن ، بهترین راه ساکت کردن نوزاد


ویدیو مرتبط :
بازی کردن مرد با مار کبرا/اخر استرس/..