سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...



زخمی شدن 136 فلسطینی در درگیری‌های کرانه باختری


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری تحلیلی العربی الجدید، در پی درگیریهای روز گذشته بین نظامیان صهیونیست و جوانان فلسطینی در دو شهر "طولکرم" و "قلقیلیه" در شمال کرانه باختری 136 فلسطینی زخمی شدند.

اتاق عملیات هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در این درگیری‌ها 106 فلسطینی به‌دلیل استنشاق گازهای اشک‌آور که از سوی نظامیان صهیونیست به‌سوی آنها شلیک شد زخمی شدند.

بر اساس این گزارش 22 فلسطینی نیز به‌ضرب گلوله مشقی صهیونیستها زخمی شدند. همچنین یک فلسطینی نیز به‌ضرب گلوله جنگی نظامیان صهیونیست زخمی شد.

این درگیری‌ها روز گذشته بین نظامیان صهیونیست و جوانان فلسطینی در محوطه دانشگاه فنی فلسطین به وقوع پیوست. نظامیان صهیونیست ضمن حمله به این محوطه اقدام به شلیک گلوله و بمبهای صوتی و گازهای اشک‌آور کردند که در این درگیری‌ها یک جوان فلسطینی به‌ضرب گلوله جنگی و 20 تن از آنها نیز به‌ضرب گلوله مشقی صهیونیستها زخمی شدند. 82 جوان فلسطینی نیز به‌دلیل استنشاق گازهای اشک‌آور شلیک شده از سوی صهیونیستها دچار خفگی شدند.

روز  دوشنبه محله "النقار" در غرب شهر قلقیلیه نیز شاهد درگیری بین اشغالگران صهیونیست و جوانان فلسطینی بود. در این درگیری‌ها اشغالگران گلوله مشقی و گازهای اشک‌آور به‌سمت جوانان فلسطینی شلیک کردند که در پی آن دو جوان فلسطینی به‌ضرب گلوله مشقی صهیونیستها زخمی و 24 نفر دیگر نیز دچار خفگی شدند.

در همین راستا نظامیان صهیونیست یک آمبولانس هلال احمر فلسطین را با گلوله مشقی هدف قرار دادند که منجر به وارد آمدن خسارتهای مادی به این آمبولانس شد.

روز دوشنبه همچنین درگیری‌هایی اطراف دانشگاه القدس در شهرک ابودیس واقع در شرق قدس اشغالی بین نظامیان صهیونیست و جوانان فلسطینی به وقوع پیوست و نظامیان صهیونیست در این درگیری‌ها نیز اقدام به شلیک گازهای اشک‌آور کردند.

از سوی دیگر نظامیان صهیونیست روز گذشته «حاتم ابوالهوی» کودک 13ساله فلسطینی را از شهرک الطور در شرق قدس همراه با مادرش دستگیر و آنها را به یکی از مراکز بازجویی منتقل کردند.

انتفاضه قدس و خروش مردمی فلسطینیان از اول اکتبر با اجرای عملیات شهادت طلبانه یک نوجوان فلسطینی به‌نام «مهند شفیق حلبی» (19ساله) در شهر قدس اشغالی که به هلاکت دو صهیونیست و شهادت این جوان فلسطینی منجر شد، آغاز گشت و از آن زمان تاکنون بیش از 70 فلسطینی به شهادت رسیده و صدها نفر نیز زخمی شدند.

بنا به عقیده ناظران سیاسی این خیزش مردمی فلسطینیان و انتفاضه قدس یک اتفاق ناگهانی نبوده است بلکه نبودن افق سیاسی، وجود خفقان و محاصره ظالمانه، اقدامات تحریک آمیز رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی، یورش‌های مکرر به مسجد الاقصی و تلاش برای تقسیم زمانی و مکانی این مسجد، ساخت دیوار حایل، یهودی سازی قدس و استمرار تجاوزات علیه اسرای در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی منجر به آغاز این انتفاضه و خیزش مردمی شده است.

انتهای پیام/*


ویدیو مرتبط :
درگیری جوانان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در کرانه باختری