علمی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

دانلود رایگان پایان نامه و تحقیق

سالهاست که در محافل علمی کشور بحث انجام و واگذاری پایان نامه از طرف دانشجویان متقاضی پایان نامه به موسسات مقاله نویسی داغ و پر تنش است. فقدان شغل برای فارغ التحصیلان جامعه ...

روباتی که در شکمتان راه می رود!


روباتی که در شکمتان راه می رود! برترین ها/ تصور کنید یک تکه گوشت دارید که وقتی آن را قورت می‌دهید در شکم‌تان باز می‌شود و از داخلش یک روبات بیرون می‌آید. ترسناک است؟ اما خیال‌تان راحت؛ این یک صحنه از یک فیلم ترسناک نیست. یک اختراع واقعی است و نه تنها هیچ ضرری به کسی نمی‌زند، بلکه ساخته شده تا مشکلات گوارشی شما را درمان کند.


دو روز پیش، دانشمندان دانشگاه MIT از روبات گوشتی تاشویی پرده‌برداری کردند که قرار است برای درمان زخم‌های گوارشی به ما کمک کند. این روبات علاوه بر این می‌تواند داروهایی را با خود حمل کند و مستقیما در نقاط خاصی از دستگاه گوارشی بیمار آزاد کند یا به پزشکان کمک کند تا چیزهایی را که بیمار به صورت اتفاقی بلعیده از دستگاه گوارشی او بیرون بیاورند.

در نمونه‌ی آزمایشی، این روبات با استفاده از بافت مری و روده‌ی خوک درست شده و در یک کپسول یخی وارد بدن بیمار شد. پس از باز شدن لایه‌های روبات در شکم بیمار، این روبات کوچک از طریق آهن‌رباهایی در بیرون از بدن بیمار هدایت می‌شود. بدنه‌ی این روبات از دولایه تشکیل شده است. یک لایه‌ی از ماده‌ای به نام Biolefin که به صورت زیستی قابل تجزیه است و لایه‌ی دوم که با استفاده از بافت‌های خشک‌شده‌ی بدن جانوران درست می‌شود.

پس از ورود به شکم، لایه‌های این روبات مثل یک آکاردئون باز می‌شوند. در مرکز این لایه‌ها، یک آهن‌ربا قرار دارد که امکان هدایت روبات از بیرون بدن را فراهم می‌سازد. همچنین اگر مشکل بیمار قورت دادن اشیاء فلزی نامربوطی مانند باطری ساعت یا نظایر آن باشد، با استفاده از همین آهن‌ربا می‌توان آن را از بدن بیمار خارج کرد.

منبع: برترین ها


ویدیو مرتبط :
روباتی كه 10 متر می پرد!