رایزنی معاونان وزیران خارجه ایران و روسیه درباره تحولات منطقه


معاونان وزیران خارجه ایران و روسیه درباره مهم‌ترین تحولات آسیای مرکزی، قفقاز، حوزه خزر و اروپای شرقی رایزنی کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گریگوری کاراسین، معاون وزیر امور خارجه روسیه در امور کشورهای مشترک‌المنافع که به منظور رایزنی با همتای ایرانی خود وارد تهران شده است، امروز با ابراهیم رحیم‌پور، معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و مذاکره کرد.

در این دیدار مهم‌ترین تحولات مناطق آسیای مرکزی، قفقاز، حوزه خزر و اروپای شرقی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

رحیم‌پور با اشاره به روند رو به توسعه روابط دوجانبه ایران و روسیه، لزوم همکاری و اشتراک مساعی دو کشور در جهت حل و فصل مسائل منطقه را مورد اشاره قرار داد و ضرورت همکاری ایران و روسیه و دیگر کشورهای منطقه در جهت مقابله با عوامل بی‌ثبات کننده را یاد آور شد.

او با اشاره به روابط حسنه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه آسیای مرکزی و قفقاز و همکاری با این کشورها در قالب تشکل‌هایی نظیر اکو و سازمان همکاری شانگهای، بر عزم کشورمان برای کمک به حل و فصل معضلات و مساعدت به تحکیم ثبات در منطقه تاکید کرد.

گریگوری کاراسین نیز در این دیدار با ارزیابی مثبت از مشارکت گسترده مردم ایران در انتخابات اخیر در کشورمان ، همکاری ایران و روسیه در روند تحولات منطقه را حائز اهمیت دانسته و بر نتایج مثبت این همکاری‌ها تاکید کرد.

وی گفت: ایران و روسیه نیازی به تشدید اوضاع در منطقه ندارند، لذا بایستی در این جهت همکاری کنند.

انتهای پیام


ویدیو مرتبط :
نشست وزیران خارجه ایران و آمریکا و مسئول سیاست خارجی ات