علمی


2 دقیقه پیش

چگونه بهترین روشویی را انتخاب کنیم ؟

چگونه بهترین روشویی را انتخاب کنیم ؟ در ابتدا توضیح کوتاهی راجع به روشویی می دهیم و در ادامه به نکات مهمی می پردازیم . روشویی لگنی است از جنسی مانند سرامیک یا فلز که شیر ...
2 دقیقه پیش

آشپزخانه صنعتی

برای طراحی صحیح و درست یک آشپزخانه صنعتی ، در نظر گرفتن اصول زیر امری حیاتی و مهم است که این اصول بسته به نوع کار و استراتژی کارفرما و محل اجرا، از اولویت های مختلفی  برخوردار ...

مسابقه نور ابن هیثم کاربردهای عملیاتی علم را ترویج می‌کند


مسابقه نور ابن هیثم کاربردهای عملیاتی علم را ترویج می‌کندخبرگزاری دانشجو/ رضا درمان، مدیرعامل جامعه یاوری فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به اینکه برگزاری مسابقه دانش ­آموزی نور ابن هیثم یکی از بهترین اتفاقات علمی است که در سطح کشور رقم خورد، گفت: این مسابقه توسط جایزه مصطفی(ص) برگزار شد که این مهم تاثیر بسیاری در افزایش انگیزه دانش ­آموزان دارد.

وی با بیان اینکه برگزاری مسابقه دانش ­آموزی نور ابن هیثم موجب توسعه کمی و کیفی میزان مطالعات درسی دانش­ آموزان شده است، اظهار کرد: امروزه دانش ­آموزان صرفا به خواندن، حفظ­ کردن و حاضر شدن سرامتحانات می ­پردازند؛ ولی این مسابقه باعث شده است تا افراد با مطالعه عمیق و حضور در کتابخانه ­ها اقدام به انجام کارهای خلاقانه کنند.

درمان ضمن تاکید بر اینکه با برگزاری این مسابقه توسط جایزه مصطفی(ص) اصل مشورت گرفتن از والدین و افرادی که در فضای علمی از سطح آگاهی خوبی برخوردار هستند، بین دانش ­آموزان رشد پیدا کرد، افزود: بر همگان واضح است که ابزارهای مختلفی برای یادگیری در فضای مدرسه وجود دارد؛ ولی بدلیل مدل آموزش درس به دانش­ آموزان اهمیت خود را از دست داده­ اند؛ بنابراین مسابقه دانش­ آموزی نور ابن هیثم نشان داد که می­توان یک بازنگری در روش­ها و مدل­های درسی داشت.

مسابقه نور ابن هیثم کاربردهای عملیاتی علم را ترویج می‌کند
مدیرعامل جامعه یاوری فرهنگی با اشاره به اینکه جای خالی مسابقه­ های دانش ­آموزی مانند نور ابن هیثم سال­ها است که حس می شد، تصریح کرد: این مسابقه کاربردهای عملیاتی علم را ترویج می­کند، از این رو چنین مسابقه­ هایی می­ تواند در سطح آموزش عالی نیز برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه جایزه مصطفی(ص) تاکنون مسیر خوبی را طی کرده است، گفت: باید بخش خصوصی و البته بخش دولتی سرمایه­ گذاری بیشتری در راستای تحقق اهداف جایزه مصطفی(ص) انجام دهند.

درمان با اشاره به اینکه جایزه مصطفی(ص) با رویکرد خود وارد لایه­ های کاربردی علم شده است، خاطرنشان کرد: این جایزه در آینده­ای نزدیک می­تواند هم ردیف جایزه­ های برتر دنیا قرار گیرد؛ البته نباید فراموش کرد که جایزه مصطفی(ص) علم را کاربردی­ تر می­ کند و این تفاوت بارز آن با سایر جوایز مطرح دنیا است.


منبع: خبرگزاری دانشجو


ویدیو مرتبط :
مسابقه ابن هیثم